Mglass v nemocnici v Roudnici

Nově otevřené gynekologicko-porodnické oddělení s unikátní technologií AntiBakteriálního skla dnes otevřela Podřipská nemocnice s poliklinikou  v Roudnici nad Labem. Jde o první zdravotnické zařízení v  České republice, která tuto technologii využije v porodnictví. AntiBakteriální sklo pomáhá udržovat v prostorech operačního sálu sterilní prostřední. Speciální sklo pokryté nanovrstvou iontů stříbra, která, dokáže zničit až 99,9 % bakterií na jeho povrchu, dodala společnost MORAMEDICA SE v rámci systému Mglass, který byl v součinnosti se společností AGC Flat Glass Czech, a.s. vyvinut pro provozy zdravotnických zařízení.

Na porodním operačním sále je AntiBakteriální sklo využito na obkladech stěn a výplních dveří. Celkem se jedná o téměř 80 metrů čtverečních skla s antibakteriální úpravou. Použité sklo je opatřeno bezpečnostní fólii. Na přání nemocnice jsou skla lakována v bílé a zelené barvě.

Antibakteriální sklo, které je součástí systému Mglass je nenáročné na údržbu a velmi snadno se čistí bez nutnosti použití desinfekčních prostředků. Nemocnicím a dalším zdravotnickým provozům s přísnými hygienickými nároky může výrazně pomoci v boji s infekcemi a stále odolnějšími bakteriemi.

Tisková zpráva

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Tomáš Junák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.